Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Inflace v nejbližších měsících poroste. Kam investovat, abychom nepřišli o peníze?

Novinka - Inflace podle analytiků poroste v následujících měsících až k hranici tří procent. Úrokové sazby na bankovních vkladech k pokoření tříprocentní inflace nestačí. Tak jak proti rostoucí inflaci bojovat?

Inflace podle analytiků poroste v následujících měsících až k hranici tří procent. K hlavním faktorům stojícím za růstem patří zvyšování příjmů domácností a růst cen spojených s bydlením. Právě ceny nemovitostí loni rostly již několikátý rok za sebou. Průměrná tržní cena bytů vzrostla ve 4. čtvrtletí loňského roku o 2 %, meziročně byty podražily o 10,8 %. V hlavním městě dlouhodobě rostoucí ceny bytů zapříčinily, že se stále více poptávky přesouvá z okrajových částí Prahy do Středočeského kraje. Zdrojem uvedených dat je HB Index sestavovaný Hypoteční bankou na základě skutečných prodejních cen nemovitostí.

 

A jak proti rostoucí inflaci bojovat?

Úrokové sazby na bankovních vkladech k pokoření tříprocentní inflace nestačí, v případě investice do akcií se vystavujeme riziku poklesu finančních trhů. Nejlepší volbou nemusejí být ani firemní dluhopisy, které v době nízkých úrokových sazeb zažívají sice veliký boom, avšak zpravidla bývají nezajištěné a na trhu se již objevují první případy krachujících emitentů.

Zajímavou variantu bezpečné investice se zhodnocením až 5,2% p.a. je investice do úvěrů zajištěných nemovitostmi.

Příkladem takové investice může být úvěr poskytnutý české akciové společnosti, který je zajištěn vilou v Praze na Vinohradech využívanou k administrativním účelům. Účelem úvěru byla akvizice vlastnických podílů v jiném činžovním domě v centru Prahy. Úvěr je splácen z příjmů plynoucích z pronájmu zastavené nemovitosti a také z realitní, developerské a překladatelské činnosti provozované dlužníkem. Poměr mezi výší jistiny úvěru a hodnotou zajištění je 65 %. Úvěr jsme poskytnutli v červenci 2018 ze zdrojů RONDA INVEST a všechny dosavadní splátky byly klientem řádně a včas uhrazeny.

Investovat můžete ale i do řady dalších zajištěných úvěrů s prověřenou platební morálkou. S výběrem a sestavením vhodného portfolia Vám rádi pomohou naši specialisté.

 

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?