Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Zvoní termínovaným vkladům umíráček?

terminovane vklady

NOVINKA - Termínované vklady se dlouhou dobu těšily mezi českými střadateli velké oblibě. Dnes je ale vše jinak. Proč?

Když se podíváme na historické statistiky vedené centrální bankou, tak zjistíme, že se objem termínovaných vkladů domácností zvýšil od roku 1993-2009 o více než 340 %. Konkrétně ze 178 mld. Kč na počátku roku 1993 až na 784 mld. Kč v dubnu 2009.

Od té doby však objem termínovaných vkladů českých domácností setrvale klesá – v září 2019 jejich objem činil už jen 585 mld. Kč, což představuje oproti roku 2009 pokles o více než čtvrtinu.

Proč tomu tak je? Odpověď najdeme, když nahlédneme do sazebníků největších českých bank – ty totiž „odměňují“ střadatele nejčastěji úrokem v řádech setin, maximálně desetin procenta ročně, a to i v případech, kdy se jedná o vklady na několik let. Po zohlednění meziroční inflace, která v září letošního roku činila 2,7 %, zjistíme, že taková investice je reálně prodělečná a nedává moc smysl.
 

Proč ale banky nechtějí odměnit české domácnosti za jejich úspory lépe, jako tomu bylo dříve?

Na pozadí stojí mj. nedávná politika centrální banky spojená s kurzovými intervencemi, kdy byly obchodní banky zahlceny dvěma biliony emitovaných korun. A je-li něčeho moc, cena klesá. Jinými slovy banky mají přebytek volných zdrojů a ke zvyšování úrokových sazeb nejsou motivovány, neboť by to pro ně znamenalo růst nákladů a ztenčení tučných zisků. Tento soumrak, který se nad termínovanými vklady vznáší již 10 let, se díky zpomalování globální ekonomiky bohužel jen tak nerozplyne.

Volné prostředky je tedy potřeba umístit tam, kde je po nich větší poptávka a s tím spojená větší odměna pro investora. Velkou oblibu si poslední dobou u lidí získávají platformy, které nabízí možnost investování do konkrétních životaschopných projektů. Takovouto alternativu konzervativního investování s atraktivním výnosem Vám nabízí i naše společnost RONDA INVEST, kde Vám umožňujeme investovat do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi se zhodnocením až 6 % p.a. Investovat je možné již od 10.000 Kč. Pokud Vás tato možnost oslovila, neváhejte zavolat na bezplatnou linku 800 023 099 nebo rovnou navštívit pobočku RONDY INVEST na nové adrese v ulici Olivova 4, Praha 1 v administrativním centru Bredovský Dvůr. Nově to u nás lze online - přímo zde.

 

Blog