Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Změní koronavirus chování investorů?

Změní koronavirus chování investorů?

Článek - Probíhající pandemie odhaluje křehký svět investování. Už nám nejde o vysoký výnos, ale o míru jistoty.


Probíhající pandemie koronaviru odhaluje křehkost tohoto světa a ukazuje nám, že věci, které jsme za normálních okolností považovali za naprosto běžné a samozřejmé, jako je dostupná zdravotní péče, dobré zaměstnání anebo možnost jít si nakoupit, tak úplně samozřejmé nejsou. Stávající situace u nás i ve světě může přispět k tomu, že budeme pokornější a budeme si těchto věcí do budoucna více vážit. A platí to i ve světě financí a investování.
 

Budeme hledat, kam bezpečně investovat peníze

Pokud zjistíme, že svět je mnohem zranitelnější, než jsme si původně mysleli, ovlivní to i naše chování v oblasti financí. A to tak, že budeme více šetřit a budeme méně ochotni riskovat. A to se může v budoucnu při další podobné krizi pozitivně projevit v tom, že na ni budeme lépe připraveni. Budeme stát nohama pevně na zemi a krize v portfoliu našich aktiv nenapáchá tak velké nebo dokonce žádné škody.
 

Přesvědčí nás vysoká míra jistoty

Méně riskovat znamená investovat do aktiv, která jsou bezpečná, nabízí nám vysokou míru jistoty nebo jsou nějakým způsobem zajištěná. Pro většinu Čechů splňují tyto podmínky investice do nemovitostí nebo investice zajištěné nemovitostmi. A to z toho důvodu, že vývoj cen nemovitostí je v České republice poměrně stabilní bez výraznějších výkyvů, relativně dobře předvídatelný a také, že nemovitosti jsou účinnou zbraní v boji s inflací.

To činí z nemovitostí oblíbený bezpečný přístav a uchovatel hodnoty a všechny formy investic s nemovitostmi spojené se tak těší v posledních letech stále větší oblibě. Svědčí o tom mj. skutečnost, že v posledním kvartále loňského roku měli Češi v nemovitostních fondech uloženo cca 36 miliard korun, což je sedminásobek stavu před 5 lety. V souvislosti s negativními ekonomickými dopady pandemie koronaviru, kdy řada investorů již přišla o nemalé peníze, lze očekávat, že investice do nemovitostí či zajištěné nemovitostmi si získají u Čechů ještě větší přízeň.
 

Kam tedy investovat?

Zajímavou alternativou spadající do této kategorie jsou také investice do podnikatelských úvěrů zajištěných nemovitostmi. Tuto možnost investování nabízí i naše společnost RONDA INVEST, která financuje rozmanité projekty malých a středních podnikatelů, které jsou vždy zajištěny bonitní nemovitostí. Typicky se jedná například o developerské projekty spojené s výstavbou či rekonstrukcí rezidenčních nemovitostí.

Každý takový projekt je nejprve podroben důkladné analýze a teprve určitou dobu po jeho profinancování a ověření platební morálky dlužníka do něj umožňujeme investovat, a to s atraktivním výnosem až 6 % ročně při minimální investici 1.000 Kč. Pokud budete investovat ve výši min. 10 000 Kč, získáte od nás k první investici bonus 500 Kč, o který si můžete zažádat na této stránce.

Investice není spojena s žádnými vstupními ani průběžnými poplatky, což je velkou výhodou ve srovnání se zmiňovanými realitními fondy. Investovat je možné ONLINE z bezpečí Vašeho domova.

 

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?