Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Tuzemské banky se topí v penězích, přispějete jim také?

penize

Novinka - S trochou nadsázky můžeme říci, že tuzemské banky se skutečně topí v penězích. Platí to jak z hlediska snadného přístupu bank k levným zdrojům, tak z hlediska jejich ziskovosti.

První pololetí letošního roku bylo totiž pro banky opět rekordním, když dosáhly čistého zisku 45,6 miliard korun, meziročně o 1,7 miliardy korun více. Nemalý podíl na růstu bankovních zisků tvoří úroky inkasované z rostoucích vkladů u centrální banky, pro některé banky je tento příjem dokonce vyšší než úroky z poskytnutých úvěrů. Pro banky se jedná v podstatě o bezpracné příjmy, když u centrální banky mohou ukládat volné zdroje s výnosem 2 % p.a., zatímco nám střadatelům banky za tyto peníze ve většině případů nenabídnou buď žádný úrok, anebo jen symbolický.

Ziskovost tuzemských bank měřená podle ukazatele návratnosti vlastního kapitálu patří přitom už přes deset let mezi nejvyšší v Evropské unii, více se vydělává už jenom v Maďarsku. Rovněž z hlediska absolutních částek patří české banky k subjektům s nejvyššími zisky v ekonomice.  O to větší by tak měla být společenská odpovědnost bank a jejich příspěvek k rozvoji naší malé ekonomiky. Realita je však jiná. Drtivá část čistého zisku vytvořeného bankami v České republice směřuje vlastníkům bank do zahraničí a tuzemská ekonomika či spotřebitel tak nemá z těchto zisků v podstatě žádný reálný přínos.

 

Investoři hledají alternativy

Není proto divu, že stále více drobných investorů se proto poohlíží po jiných možnostech bezpečného zhodnocení volných peněz. Takovou možnost nabízí naše společnost RONDA INVEST, která umožňuje investorům investovat volné prostředky do konkrétních projektů (úvěrů) na území České republiky zajištěných bonitními nemovitostmi.  RONDA INVEST tak vytváří most mezi lidmi, kteří mají volné finance a podnikateli, kteří mají životaschopné projekty, na jejichž realizaci potřebují půjčit. Investice u RONDY INVEST přináší zhodnocení až 5,2 % p.a., přičemž je možné investovat již od 10 tis. Kč, a to bez jakýchkoliv vstupních nebo pravidelných poplatků. Pokud Vás tato možnost zaujala, neváhejte si zavolat pro více informací na bezplatnou linku 800 023 099.

Blog