Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Tuzemské banky se topí v penězích, přispějete jim také?

penize

Novinka - S trochou nadsázky můžeme říci, že tuzemské banky se skutečně topí v penězích. Platí to jak z hlediska snadného přístupu bank k levným zdrojům, tak z hlediska jejich ziskovosti.

První pololetí letošního roku bylo totiž pro banky opět rekordním, když dosáhly čistého zisku 45,6 miliard korun, meziročně o 1,7 miliardy korun více. Nemalý podíl na růstu bankovních zisků tvoří úroky inkasované z rostoucích vkladů u centrální banky, pro některé banky je tento příjem dokonce vyšší než úroky z poskytnutých úvěrů. Pro banky se jedná v podstatě o bezpracné příjmy, když u centrální banky mohou ukládat volné zdroje s výnosem 2 % p.a., zatímco nám střadatelům banky za tyto peníze ve většině případů nenabídnou buď žádný úrok, anebo jen symbolický.

Ziskovost tuzemských bank měřená podle ukazatele návratnosti vlastního kapitálu patří přitom už přes deset let mezi nejvyšší v Evropské unii, více se vydělává už jenom v Maďarsku. Rovněž z hlediska absolutních částek patří české banky k subjektům s nejvyššími zisky v ekonomice.  O to větší by tak měla být společenská odpovědnost bank a jejich příspěvek k rozvoji naší malé ekonomiky. Realita je však jiná. Drtivá část čistého zisku vytvořeného bankami v České republice směřuje vlastníkům bank do zahraničí a tuzemská ekonomika či spotřebitel tak nemá z těchto zisků v podstatě žádný reálný přínos.

 

Investoři hledají alternativy

Není proto divu, že stále více drobných investorů se proto poohlíží po jiných možnostech bezpečného zhodnocení volných peněz. Takovou možnost nabízí naše společnost RONDA INVEST, která umožňuje investorům investovat volné prostředky do konkrétních projektů (úvěrů) na území České republiky zajištěných bonitními nemovitostmi.  RONDA INVEST tak vytváří most mezi lidmi, kteří mají volné finance a podnikateli, kteří mají životaschopné projekty, na jejichž realizaci potřebují půjčit. Investice u RONDY INVEST přináší zhodnocení až 5,2 % p.a., přičemž je možné investovat již od 10 tis. Kč, a to bez jakýchkoliv vstupních nebo pravidelných poplatků. Pokud Vás tato možnost zaujala, neváhejte si zavolat pro více informací na bezplatnou linku 800 023 099.

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?