Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Reálná inflace může být oproti oficiálním číslům až dvojnásobná

byt kreslo investovani

Novinka - Jednu z nejvýznamnějších položek každé domácnosti představují náklady na bydlení. Ve spotřebním koši pro výpočet indexu CPI však nejsou vůbec zohledněny ceny starších nemovitostí, jejichž prodeje v celorepublikovém měřítku převažují.

Míra inflace se v Česku dostala na svá pětiletá maxima, v srpnu dosáhla podle Českého statistického úřadu inflace měřená přírůstkem indexu spotřebitelských cen (CPI) 2,9 %

Jednu z nejvýznamnějších položek každé domácnosti představují náklady na bydlení. Ve spotřebním koši pro výpočet indexu CPI však nejsou vůbec zohledněny ceny starších nemovitostí, jejichž prodeje v celorepublikovém měřítku převažují. Ceny nových nemovitostí jsou přitom v indexu zachyceny pouze nepřímo prostřednictvím pronájmů. V situaci, kdy ceny nemovitostí v posledních letech vzrostly o desítky procent, lze předpokládat, že skutečná míra inflace bude oproti oficiálně vykazovaným 2,9 % podstatně vyšší.

 
Dalším faktorem podporujícím výše uvedené tvrzení je zkracující se doba životního cyklu řady výrobků, které jsou zastoupeny ve spotřebním koši. Dříve nám spotřebič jako je pračka nebo vysavač vydržel deset nebo i patnáct let. Dnes tyto spotřebiče měníme za nové podstatně dříve a ještě často vynaložíme spoustu peněz za jejich opravy a údržbu. Někteří výrobci do spotřebičů dokonce montují takzvaná kazítka, aby bylo nutné si krátce po uplynutí dvouleté záruční lhůty pořídit nový. Tyto vlivy zvyšující reálnou inflaci pochopitelně nejsou ve spotřebním koši nijak zachyceny. 

Inflace snižuje hodnotu majetku

Nabízí se tedy otázka, jak investovat, aby inflace nesnižovala hodnotu majetku, ale aby ji naopak navyšovala. Je potřeba investovat do takových aktiv, jejichž hodnota s inflací roste. K těm rozhodně nepatří spořicí účty nebo termínované vklady v bankách, kde při vysoké inflaci reálná hodnota našich úspor rychle klesá.

Naopak se vyplatí investice do nemovitostí, zajímavé jsou i investice do projektů (úvěrů), které jsou nemovitostmi zajištěny. Takovéto investice nabízí naše společnost RONDA INVEST, která umožňuje investovat do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi s atraktivním zhodnocením až 5,2 % p.a. Investovat je možné již od 10.000 Kč, a to bez jakýchkoliv vstupních nebo pravidelných poplatků. Pokud Vás tato možnost oslovila, neváhejte zavolat na bezplatnou linku 800 023 099.

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?