Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Nesplácených dluhopisů na trhu přibývá

investice dluhopis

Novinka - V posledních letech na českém trhu výrazně přibylo společností, které financují své projekty pomocí vydaných dluhopisů. Výrazně ale přibylo společností, které mají problémy se splácením dluhopisů. Vyplatí se zaměřit na investice se zajištěním. 

Po internetovém obchodu s módou Zoot se k těmto společnostem přidala i skupina EMTC, společnost Triload Invest a další. Podle expertů jsou na trhu tzv. prašivé dluhopisy, tedy dluhopisy s potenciálním problémem při splácení, v objemu desítek miliard korun. V doposud známých případech, kdy se firmy dostaly do problémů se splácením svých dluhopisů, se celková dlužná částka pohybuje již kolem půl miliardy korun. Bohužel lze očekávat, že další případy, v nichž budou investoři do dluhopisů přicházet o své peníze, budou přibývat.

 

Jak tedy postupovat, abychom jako investoři vybrali vhodnou investici se zajímavým zhodnocením a přitom se nespálili?

Je dobré si uvědomit, že výše zmiňované emise rizikových dluhopisů mají jedno společné – takřka ve všech případech se jedná o investici bez jakéhokoliv zajištění. Zajištění přitom představuje důležitou pojistku pro případ, kdy původní záměr či projekt z nějakého důvodu nevyjde. V takovém případě pak investoři mohou být uspokojeni právě z prodeje daného zajištění. Není potřeba dodávat, že čím vyšší a stabilnější hodnotu bude dané zajištění mít, o to bezpečnější daná investice bude.

Velmi vhodným aktivem pro zajištění investic jsou nemovitosti. A právě investice do úvěrů se zajištěním bonitními nemovitostmi s atraktivním zhodnocením až 5,2 % p.a. nabízí naše společnost RONDA INVEST. Investovat je možné již od 10.000 Kč, a to bez jakýchkoliv vstupních nebo pravidelných poplatků. Pokud chcete investovat bezpečně a se zajímavým výnosem, neváhejte si zavolat pro více informací na bezplatnou linku 800 023 099 nebo osobně navštívit pobočku RONDY INVEST v ulici Na Poříčí 26, Praha 1.

 

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?