Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Jak vydělávat na nemovitostech i s malými částkami?

vydelavani nemovitosti

Článek - Bohatí Češi v obavách z inflace a nejistoty skupují nové byty. Vydělat na nemovitostech ale můžete i v případě, že nedisponujete milionovými částkami.


Češi skupují investiční byty

V době pandemie COVID-19 významně vzrostl zájem o investiční byty. Důvodů je hned několik. Koupě rezidenční nemovitosti patří k nejbezpečnějším způsobům, jak uložit a do budoucna zhodnotit své finanční prostředky, protože lidé prostě musejí někde bydlet. Zejména v metropoli poptávka po bytech dlouhodobě výrazně převyšuje nabídku, a tak investoři nemají důvod se obávat, že by koupená nemovitost ztratila na hodnotě. Dalším důvodem jsou mizerné podmínky u tradičních bankovních produktů, jako jsou spořicí účty a termínované vklady. Zatímco průměrný roční výnos na spořicím účtu nedosahuje ani půl procenta, míra inflace se již více než rok pohybuje okolo hranice tří procent. To znamená devalvaci hodnoty peněz na úrovni minimálně 2,5 procenta ročně. Za deset let již naše úspory ztratí na hodnotě okolo 25 procent. Řada investorů se zároveň obává toho, že vládní opatření, která v různých podobách finančně podporují krizí sužovanou ekonomiku, mohou ve střednědobém horizontu přinést ještě vyšší míru inflace. V neposlední řadě ke zvýšené poptávce po investičních bytech přispívají i výhodné úvěrové podmínky, kdy úroky z hypoték klesají už osmý měsíc v řadě a v říjnu tak činila průměrná úroková sazba dle ukazatele Fincentrum Hypoindex 1,98 % p.a.

Z výše uvedených důvodů začíná aktuálně v metropoli podíl bytů kupovaných na investici za účelem pronájmu převyšovat podíl bytů kupovaných pro účely vlastního bydlení. Výjimkou však nejsou ani projekty, u nichž investiční nákupy představují více než 75 procent z celkových prodejů.

Zhodnocení 100 procent za šest let

Během posledních necelých šesti let vzrostly prodejní ceny nových bytů v Praze takřka na dvojnásobek. Zatímco v prvním kvartálu roku 2015 byla průměrná prodejní cena v pražské novostavbě 56 tisíc korun za metr čtvereční, ve třetím čtvrtletí loňského roku to již bylo více než 110 tisíc korun. Jednou z hlavních příčin tak výrazného růstu cen je velmi pomalý proces povolování výstavby nových bytů. Od počátku roku 2015 do konce září loňského roku se v metropoli prodalo dohromady 33 500 nových bytů, zatímco stavební úřady za stejnou dobu povolily výstavbu jen 19 057 bytů, tedy necelých 57 procent z celkového počtu nových bytů, které se v hlavním městě ve skutečnost prodaly. Zatímco v roce 2015 se průměrný 70 metrový nový byt v Praze prodával za cenu okolo 3,9 milionu korun, dnes se cena stejného bytu pohybuje okolo 7,7 milionu korun. V nejbližší době zároveň nelze očekávat, že by měla nastat výrazná změna trendu.

 

Vývoj cen a počtu povolených a prodaných nových bytů v Praze

Zdroj: Central Group

 

Roste poptávka po dlouhodobých pronájmech

Banky si v současné nejisté době začínají lépe prověřovat, komu peníze půjčují, a tak přibývá těch, kteří by sice měli o koupi bytu k vlastnímu bydlení zájem, ale na hypotéku nedosáhnou. Nedostupné se stává vlastní bydlení zejména pro mladé lidi. A tak stále více Čechů řeší svou bytovou situaci nájemním bydlením. Až donedávna byl podíl Čechů, kteří dlouhodobě žijí v nájmu, ve srovnání se západními zeměmi relativně nízký. V důsledku toho, že ceny bytů rostou v České republice až dvakrát rychleji než příjmy obyvatel, však tento podíl narůstá a s ním i poptávka po dlouhodobých pronájmech. Koronakrize může tento trend ještě více urychlit. Nejvýraznější je tento trend pochopitelně v Praze a jejím okolí, kde ceny bytů rostou nejrychleji. Koupě bytu určeného k pronájmu tak představuje zajímavou investiční příležitost. Za nejvíce lukrativní z hlediska nákupu investičních nemovitostí je možné považovat zejména velká města, v nichž se nachází vysoké školy. Vedle Prahy k nim patří také Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové, Pardubice nebo Olomouc. Studenti, kteří do těchto měst přijíždí za vzděláním, dostávají realitní trh do pohybu častými poptávkami po pronájmu bytů.


TIP NA ČLÁNEK:

Krize nekrize, byty jdou na dračku


Vlastnictví zavazuje

Koupit si byt na investici a inkasovat nájemné může být lákavé, zároveň se ale jedná o dlouhodobý závazek, kdy:

 • pro výběr vhodné nemovitosti je potřeba se orientovat na realitním trhu
 • při koupi nemovitosti je potřeba důkladně ošetřit veškerá právní a další související rizika
 • je potřeba disponovat dostatečným kapitálem, příp. počítat se zatížením hypotékou
 • v případě financování hypotékou je potřeba si tvořit rezervy pro případ, kdy nám mohou vypadnout platby nájemného nebo vzrůst splátky hypotéky
 • je potřeba počítat s náklady na pojištění a zdanění nemovitosti, její údržbu, opravy a případnou rekonstrukci a vykonávat s tím spojenou administrativu

Profitovat na nemovitostech lze i s malými částkami a bez starostí

Na trhu však existují i jiné možnosti, jak těžit z výhod, které nemovitosti přináší, a přitom nemuset řešit závazky a administrativu spojenou s jejich vlastnictvím. Příkladem takové investice jsou investice do úvěrů zajištěných nemovitostmi. Takové úvěry k investování nabízí společnost RONDA INVEST, přičemž platí, že:

 • investoři mohou dosáhnout stabilního výnosu až 6 % p.a.,
 • každý úvěr nabízený k investování je zajištěn likvidní nemovitostí v Praze, jejím okolí nebo krajských městech. Tato nemovitost představuje pro investory reálnou ochranu jejich investic pro případ, že by dlužník svůj úvěr přestal splácet,
 • cílová doba splatnosti se pohybuje od několika měsíců až do pěti let,
 • investovat je možné již od 1.000 Kč,
 • s investicí nejsou spojeny žádné vstupní ani pravidelné poplatky, jako je to obvyklé u tradičních forem investování,
 • investoři dostávají výnosy každý měsíc na svůj účet a mají tak své investice pod kontrolou,
 • každý úvěr je nejprve určitou dobu splácen a teprve následně – po ověření platební morálky dlužníka je nabízen investorům k investování,
 • všichni investoři RONDY INVEST dostali až dosud své výnosy včas,
 • k první investici ve výši min. 10 000 Kč od nás získáte bonus 500 Kč
 • investování do úvěrů je velmi jednoduché a jednoduše dostupné. Vše zařídíte ONLINE z pohodlí Vašeho domova.

Autor článku: Petr Golka, analytik

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?