Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Chcete vyšší výnos, ale bojíte se dluhopisů nebo podílových fondů?

Článek - Nejste spokojeni se zhodnocením vašich prostředků v podílových fondech? Není se čemu divit, vždyť průměrný výnos všech podílových fondů za poslední rok činí jen 1,15 %. Takový výnos zdaleka nepřekoná ani inflaci. Chcete určitou míru jistoty, ale zároveň se nechcete spokojit s nízkým výnosem? Přečtete si v našem článku, jak toho dosáhnete.

Zájem Čechů o investování neustále roste, řada lidí však není se zhodnocením jejich prostředků v podílových fondech spokojena. Není se čemu divit, vždyť průměrný výnos všech podílových fondů za poslední rok dle tzv. Fondindexu činí jen 1,15 %. Takový výnos zdaleka nepřekoná ani inflaci, jak je vidět na následujícím grafu.

Vývoj meziroční inflace a celkového Fondindexu od března 2018 do února 2019 v %

graf vývoje inflace od března 2018 do února 2019

Zdroj: https://www.finparada.cz/5511-Fondindex-v-unoru.aspx#Fondindex
https://www.czso.cz/csu/xe/prumerna-rocni-mira-inflace-v-roce-2018-byla-21- 

 

Jaké jsou možnosti investování?

Další možností jsou investice do firemních dluhopisů. Těch je na trhu široký výběr, zásluhou nulových či velmi nízkých úrokových sazeb na bankovních vkladech zažívají rozmach a nabízí mnohdy zajímavé zhodnocení. I zde je však potřeba se mít na pozoru, protože investice do dluhopisů zpravidla nebývá nijak zajištěna a na trhu se již začínají objevovat první případy krachujících emitentů. V takovém případě pak zbývá jen doufat, že alespoň část z investovaných prostředků dostanete zpět.

Pokud patříte k investorům, kteří mají rádi určitou míru jistoty, ale zároveň se nechcete spokojit s nízkým zhodnocením vašich peněz, investujte do zajištěných úvěrů. Nabízíme vám možnost investovat do úvěrů, které jsou zajištěny bonitními nemovitostmi v Praze a okolí, čímž je významně eliminováno podstupované riziko.

I ceny nemovitostí mohou samozřejmě v čase kolísat, případné výkyvy jsou ale do značné míry pokryty tím, že úvěry poskytujeme max. do 70% hodnoty nemovitosti. Navíc riziko je možné dále diversifikovat tím, že investujete do více úvěrů a vytvoříte si tak vlastní portfolio.

Investice do námi poskytnutých úvěrů vám přinese výnos 4,0 až 5,2 % p.a., přičemž investovat je možné již od 100 tis. Kč, výnos je investorům vyplácen měsíčně a investice s sebou nenese žádné vstupní ani pravidelné paušální poplatky.

 

A do jakých úvěrů je možné investovat?

Zainvestovat můžete například do úvěru poskytnutého české společnosti, který je zajištěn zrekonstruovanou bytovou jednotkou v Praze na Starém Městě. Účelem úvěru byla koupě bytu, přičemž následnou zdařilou rekonstrukci klient realizoval z vlastních zdrojů. Úvěr je splácen z příjmů plynoucích z krátkodobých pronájmů dané jednotky, poměr mezi výší jistiny úvěru a hodnotou zajištění je 70 %. Úvěr byl poskytnut v květnu 2018 z našich zdrojů a všech dosavadních deset splátek bylo klientem řádně a včas uhrazeno.

Vybírat můžete z celé řady dalších zajištěných úvěrů s prověřenou platební morálkou, s výběrem vám rádi pomůžeme - kontaktujte nás.

zrekonstruovaný byt na Starém Městě

 

 

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?