Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Chcete vydělávat jako banka?

porovnaní investice do úvěrů a dluhopisů

ČLÁNEK - Chcete zabojovat s inflací a nenechávat dále znehodnocovat své úspory na klasických bankovních produktech? Víte, jaký je rozdíl mezi investováním do firemních dluhopisů a investováním do úvěrů?

Alternativami, které přinášejí reálné zhodnocení (zhodnocení převyšující míru inflace), je spektrum firemních dluhopisů nabízených známými i méně známými společnostmi, nebo možnost investice přímo do konkrétních úvěrových pohledávek, která je v zahraničí velmi populární a stále větší oblibu si získává i v tuzemsku. Víte, jaký je rozdíl mezi těmito možnostmi investování?
 

Investování do dluhopisů

U dluhopisů obvykle investujete do obecného záměru dané společnosti – například do výstavby nového bytového domu. Prostředky získané úpisem dluhopisů jsou většinou svázány s konkrétním projektem. Avšak pro výstavbu domu společnost často použije také bankovní financování, které je zajištěno předmětem financování – tedy nejdříve pozemkem a následně konkrétními byty. Tím vám vzniká riziko, že pokud projekt nedopadne dobře, uspokojí se nejprve banka a teprve po uhrazení bankovních závazků se zbylé prostředky „rozdělí“ mezi investory do dluhopisů. To samozřejmě může stačit pro jejich plné vyplacení i s výnosem, ale také nemusí.
 

Investování do úvěrů

V případě investování do konkrétních úvěrů se dostáváte přímo do pozice banky. Znamená to tedy, že pokud dojde k problémům s financovaným klientem, budete nejprve vyplacen Vy, investor do daného úvěru. Samozřejmě ani v této situaci to nemusí stačit na vyplacení investorů v plné výši, ale pravděpodobnost, že budete vyplaceni v plné výši i se zhodnocením (jako banka v případě dluhopisů) je velmi vysoká.

Právě investování do úvěrů nabízí i naše společnost RONDA INVEST, která umožňuje investovat do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi s akčním zhodnocením až 6 % p.a. Investovat je možné již od 10.000 Kč a výnos vám bude vyplácen měsíčně na účet. Pokud Vás tato možnost oslovila, neváhejte zavolat na bezplatnou linku 800 023 099 nebo rovnou navštívit pobočku RONDY INVEST na nové adrese v ulici Olivova 4, Praha 1 v administrativním centru Bredovský Dvůr. Investujte online PŘÍMO TADY.

 

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?