Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Čeští investoři jsou v porovnání se západem velmi konzervativní

rust investic

Novinka - Češi jsou tradičně známí svou opatrností při nakládání s penězi a konzervativním přístupem k investicím. Jak se ale liší rozložení úspor českých domácností v porovnání s vyspělým západním světem?

Srovnání mezi jednotlivými státy je poměrně obtížné, je však možné konstatovat, že v podstatě všechny vyspělé státy se vyznačují tím, že jejich obyvatelé se snaží volné prostředky investovat a neshromažďují je ve velké míře na nízkoúročených bankovních produktech. Naopak české domácnosti jsou v oblasti držení hotovosti na špici a ukládají na netermínovaných vkladech, tedy zejména běžných a spořicích účtech, více než polovinu svých úspor. Patří jim tak šestá příčka v rámci všech zemí OECD.

Například domácnosti ve Spojených státech drží v bankovních depozitech pouze 13 % svých úspor. Zbývající prostředky Američané investují zejména do cenných papírů a podílových listů. Přibližně 54 % volných prostředků amerických domácností je umístěno v akciových fondech, což je 2,5 krát více oproti tuzemskému trhu.

Evropané jsou při nakládání se svými prostředky více opatrní, přesto je ale míra držení prostředků v podobě bankovních depozit v mnoha vyspělých zemích, jako je například Francie nebo Velká Británie, oproti České republice zhruba poloviční. Češi přitom za svou oblibu nízkoúročených bankovních depozit platí poměrně krutou daň, jelikož jejich úspory ztrácí na hodnotě v důsledku zvyšující se inflace.

 

Jak investovat tak, abyste o své peníze nepřišli?

K dosažení zajímavého výnosu není přitom potřeba výrazně zvyšovat riziko investice, pokud je zvolen vhodný produkt. Takovým produktem může být například investice se zajištěním nemovitostí, protože nemovitosti nepodléhají náladám a výkyvům na finančních trzích. A právě možnost investovat do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi nabízí naše společnost RONDA INVEST. Zhodnocení dosahuje až 5,2 % p.a., investovat je přitom možné již od 10.000 Kč, a to a to bez jakýchkoliv vstupních nebo pravidelných poplatků.

Pokud nechcete, aby inflace znehodnocovala Vaše peníze na účtu v bance, neváhejte zavolat pro více informací na bezplatnou linku RONDY INVEST 800 023 099 nebo nám napište na: info@rondainvest.cz.

Blog