Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Čeští investoři jsou v porovnání se západem velmi konzervativní

rust investic

Novinka - Češi jsou tradičně známí svou opatrností při nakládání s penězi a konzervativním přístupem k investicím. Jak se ale liší rozložení úspor českých domácností v porovnání s vyspělým západním světem?

Srovnání mezi jednotlivými státy je poměrně obtížné, je však možné konstatovat, že v podstatě všechny vyspělé státy se vyznačují tím, že jejich obyvatelé se snaží volné prostředky investovat a neshromažďují je ve velké míře na nízkoúročených bankovních produktech. Naopak české domácnosti jsou v oblasti držení hotovosti na špici a ukládají na netermínovaných vkladech, tedy zejména běžných a spořicích účtech, více než polovinu svých úspor. Patří jim tak šestá příčka v rámci všech zemí OECD.

Například domácnosti ve Spojených státech drží v bankovních depozitech pouze 13 % svých úspor. Zbývající prostředky Američané investují zejména do cenných papírů a podílových listů. Přibližně 54 % volných prostředků amerických domácností je umístěno v akciových fondech, což je 2,5 krát více oproti tuzemskému trhu.

Evropané jsou při nakládání se svými prostředky více opatrní, přesto je ale míra držení prostředků v podobě bankovních depozit v mnoha vyspělých zemích, jako je například Francie nebo Velká Británie, oproti České republice zhruba poloviční. Češi přitom za svou oblibu nízkoúročených bankovních depozit platí poměrně krutou daň, jelikož jejich úspory ztrácí na hodnotě v důsledku zvyšující se inflace.

 

Jak investovat tak, abyste o své peníze nepřišli?

K dosažení zajímavého výnosu není přitom potřeba výrazně zvyšovat riziko investice, pokud je zvolen vhodný produkt. Takovým produktem může být například investice se zajištěním nemovitostí, protože nemovitosti nepodléhají náladám a výkyvům na finančních trzích. A právě možnost investovat do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi nabízí naše společnost RONDA INVEST. Zhodnocení dosahuje až 5,2 % p.a., investovat je přitom možné již od 10.000 Kč, a to a to bez jakýchkoliv vstupních nebo pravidelných poplatků.

Pokud nechcete, aby inflace znehodnocovala Vaše peníze na účtu v bance, neváhejte zavolat pro více informací na bezplatnou linku RONDY INVEST 800 023 099 nebo nám napište na: info@rondainvest.cz.

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?