Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Ceny nemovitostí v Praze neklesnou, investice se vyplatí i nadále

investice nemovitost

Novinka - Ceny bytů v Praze vzrostly od roku 2016 o více než 32 %, což je o více než 10 % každý rok. A lze předpokládat, že v dalších letech situace nebude příliš odlišná.

Důvodů, proč ceny nemovitostí v hlavním městě jen tak neklesnou, je hned několik.

Velkým problémem České republiky jsou složitá a zdlouhavá řízení při povolování staveb, naše země obsadila v žebříčku Světové banky nelichotivé 156. místo ze 190 zemí co se týče obtížnosti povolování nových staveb. Znamená to, že v ČR je stejně obtížné povolit novostavbu jako například v Nigérii, Venezuele nebo v Kongu. Praha je na tom přitom ve srovnání s ostatními regiony ČR nejhůř. Zdlouhavé povolovací procesy nemalou měrou přispěly k tomu, že v Praze bylo letos v dubnu v novostavbách volných pouze 3354 bytů. Měsíčně se přitom v Praze prodá průměrně přes 300 bytů. Z toho plyne, že Praha má zásobu nových bytů jen na 10 až 12 měsíců.

Podle Českého statistického úřadu se do Prahy v posledních třech letech přistěhovalo přibližně 30 tisíc nových obyvatel, přitom se však za stejnou dobu zahájila výstavba pouze něco málo přes 10 tisíc bytů. Dle analýzy společnosti Central Group dnes v Praze chybí okolo 20 tisíc bytů a do roku 2030 bude chybět v hlavním městě až 100 tisíc bytů.
 

Jak do nemovitosti investovat?

Z výše uvedených statistik lze jednoduše dovodit, že investice do nemovitostí se v Praze i nadále rozhodně vyplatí. Není přitom nutné kupovat nemovitosti napřímo za milionové částky. Pro investice do nemovitostí v menších částkách jsou vhodné nemovitostní fondy a zajímavou možností jsou i investice do úvěrů zajištěných nemovitostmi.

Takovou možnost investování nabízí naše společnost RONDA INVEST, která svým klientům umožňuje investovat do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi v Praze i okolí se zhodnocením až 5,2 % p.a. a měsíční výplatou výnosů. Investovat je možné již od 10 tis. Kč, a to bez jakýchkoliv vstupních nebo pravidelných paušálních poplatků. Pokud vás tato možnost zaujala, neváhejte si zavolat pro více informací na bezplatnou linku 800 023 099.

 

Blog