Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Cena peněz klesá, úroky z bankovních vkladů jen tak neporostou

banky vklady

Novinka - Tuzemské banky disponují již delší dobu velkými přebytky likvidity, což vede k tomu, že na mezibankovním trhu si nyní banky půjčují mezi sebou na dobu deseti let za velmi nízkou sazbu okolo 1,4 % p.a.

Snadný přístup k levným penězům tak bankám umožnil snížit úrokové sazby hypoték, a to paradoxně i přesto, že centrální banka za poslední rok čtyřikrát zvýšila základní úrokové sazby. V takové situaci pochopitelně nelze očekávat, že by měly vzrůst úroky z bankovních vkladů, které jsou již delší dobu velmi nízké a v drtivé většině případů nepokryjí ani inflaci.

Se zvyšováním výnosů z bankovních vkladů bohužel nemůžeme počítat ještě dlouho. A to tím spíš, že globální ekonomika zpomaluje a Evropská centrální banka připravuje další podporu evropských ekonomik, která může mít podobu dalšího snižování sazeb, opětovného tištění peněz (tzv. kvantitativní uvolňování) nebo kombinaci obojího. Českou republiku jakožto malou otevřenou ekonomiku tento vývoj samozřejmě zásadně ovlivňuje.

 

Nepříjemná situace pro investory

Pro investory, kteří chtějí investovat konzervativně, je taková situace velmi nepříjemná. Při uložení peněz na bankovním spořicím účtu se zhodnocením 0,2 % p.a. a započtení meziroční inflace, která v srpnu činila průměrně 2,9 %, tak investor za rok přijde o 2,7 % svých peněz, což je nevídané. Mnozí klienti bank jsou touto situací oprávněně znechuceni a hledají výdělečnou a zároveň bezpečnou alternativu.  Těch ale není mnoho.

 

Vhodná alternativa investování

Zajímavou možnost konzervativního investování s atraktivním výnosem nabízí naše společnost RONDA INVEST. Jedná se o investice do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi se zhodnocením až 6 % p.a. Investovat je možné již od 10.000 Kč, a to bez jakýchkoliv vstupních nebo pravidelných poplatků. Pokud Vás tato možnost oslovila, neváhejte zavolat na bezplatnou linku 800 023 099 nebo rovnou navštívit pobočku RONDY INVEST v ulici Olivova 4, Praha 1 (Bredovský dvůr).

Blog