Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Banky loni dosáhly rekordních zisků, mimo jiné na úkor svých klientů

Novinka - Tuzemské banky mají za sebou nejúspěšnější rok v celé své historii. Stejným tempem bohužel ale nerostly sazby u vkladů přijímaných od veřejnosti, které banky navýšily jen nepatrně.

Tuzemské banky mají za sebou nejúspěšnější rok v celé své historii. Jejich čistý zisk za loňský rok činí více než 81 miliard korun, což je o 8 % více než v roce 2017, který byl pro banky rovněž rekordním. Za extrémní zisky banky vděčí na jedné straně rychle rostoucí ekonomice, v níž rostou mzdy a také poptávka po hypotékách a dalších typech úvěrů. Na straně druhé pak banky vydělaly díky skokovému růstu základních sazeb vyhlašovaných centrální bankou. Tento růst sazeb jim umožnil razantně zvýšit úrokové sazby z poskytovaných úvěrů.

Stejným tempem bohužel ale nerostly sazby u vkladů přijímaných od veřejnosti, které banky navýšily jen nepatrně. Takže zatímco banky mohou ukládat volné peníze s výnosem až 2 % u centrální banky, svým klientům na běžných a spořicích účtech nabízí jen zlomek tohoto zhodnocení. Zjednodušeně řečeno, pokud vám banka nabídne na spořicím účtu zhodnocení 0,2 % p.a. a u centrální banky si tyto prostředky uloží za 2 % p.a., pak dosáhne na vašich penězích velmi jednoduše bezrizikového výnosu až 1,8 % p.a.

 A proč se banky nechtějí se svými klienty o své výnosy rozdělit a nabídnout jim lepší zhodnocení? Jednoduše proto, že mají likvidity přebytek a nejsou tedy motivovány k tomu, aby svým klientům nabídly za jejich peníze vyšší úrok.

 

Jak je možné se proti tomu bránit a získat lepší zhodnocení vašich peněz?

Je potřeba se poohlédnout mimo bankovní sektor. Existují zde subjekty, které se s vámi o své výnosy rozdělí, míra rizika přitom zůstává velmi nízká. Patří k nim inaše společnost RONDA INVEST, která nabízí možnost investování se zajištěním nemovitostí. Jedná se o investice do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi se zhodnocením až 5,2 % p.a. Investovat je možné již od 10.000 Kč, a to bez jakýchkoliv vstupních nebo pravidelných poplatků. Pokud Vás tato možnost oslovila, neváhejte zavolat na bezplatnou linku 800 023 099 nebo rovnou navštívit pobočku RONDY INVEST v ulici Na Poříčí 26, Praha 1.

 

Blog