Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Banka zavádí záporný úrok, klienti budou za uložení peněz platit

banka

Novinka - Jedna z největších dánských bank Jyske Bank zavede koncem roku pro své movité klienty záporný úrok z vkladů.

Ti tak budou bance platit za to, že mají u ní uložené peníze, úrok ve výši 0,6 % p.a. Pokud k tomu přičteme meziroční míru inflace, která v Dánsku v červenci činila 0,4 %, pak dánští střadatelé přijdou každý rok až o 1 % svých úspor. Podobně jsou na tom střadatelé v zemích eurozóny, kde se úrokové sazby na bankovních vkladech pohybují zpravidla na nule, přičemž meziroční míra inflace v červenci zde dosáhla 1 %. 

 

Jak jsme na tom v Česku?

V České republice aktuálně záporné úroky z vkladů nehrozí. Přesto jsou na tom čeští střadatelé ve srovnání s eurozónou i Dánskem ještě hůř. Naše centrální banka sice za poslední 2 roky zvedla základní vyhlašované sazby již osmkrát, přesto většina bank ponechala úroky na běžných a spořicích účtech na nule nebo jen těsně nad ní. Navíc v České republice v posledních měsících prudce vzrostla inflace, jejíž meziroční míra v červenci dosáhla 2,9 %. Češi si musí připlatit hlavně za potraviny a bydlení. V případě úroku na spořicím účtu v bance ve výši 0,2 % p.a. to znamená, že český střadatel se spořícím účtem za rok přijde o 2,7 % svých úspor. A to není zrovna málo. 

Přitom i pro konzervativní investory existují možnosti, jak dosáhnout zajímavého zhodnocení volných prostředků. Vhodné jsou investice se zajištěním nemovitostí, které představují v českém prostředí stabilní a reálnou hodnotu. Takovéto investice nabízí například společnost RONDA INVEST, která umožňuje investorům získat výnos až 5,2 % p.a. prostřednictvím investic do zajištěných úvěrů. Investovat je možné již od 10 tis. Kč, přičemž investice s sebou nenese žádné vstupní ani pravidelné paušální poplatky. Pokud vám osud vašich financí není lhostejný, neváhejte zavolat na bezplatnou linku 800 023 099 nebo rovnou navštívit pobočku RONDY INVEST v ulici Na Poříčí 26, Praha 1.

Blog

 • Lidé nemají čas si vybudovat pasivní příjem, ale mají čas chodit celý život do práce

  15.4.2021

  Článek - Zastavte se na chvilku, zavřete oči a představte si, že vám každý měsíc na účet přichází peníze. A to bez jakékoliv snahy a časových investic do aktivit, které by vám tento příjem generovaly. Právě tak lze definovat pasivní příjem, který vám může zajistit měsíční rentu a zároveň čas věnovat se v životě tomu, co vás opravdu baví. Výhodou je, že hned nemusíte investovat velké částky. Pro začátek stačí první krok, kdy si vyzkoušíte, jak lze pasivní příjem tvořit a až na základě výsledků se můžete rozhodnout, jestli do konkrétní investice vložíte větší část svých úspor

 • Čeká nás s koncem pandemie zdražování zboží i realit?

  7.4.2021

  Článek - Lidé v uplynulém roce měli větší tendenci spořit. Přispěla k tomu vládní opatření, kdy lidé byli nuceni odložit svou spotřebu na později. Jaký bude mít vliv postupné rozvolňování protipandemických opatření na ceny zboží a služeb a ceny nemovitostí?

 • Vývoj cen nemovitostí v Česku a v Evropě v posledních měsících.

  1.4.2021

  Článek - Dostupné analýzy vývoje cen nemovitostí v České republice za poslední kvartál roku 2020 nenaznačují pokles, naopak ceny nemovitostí převážně rostly (Deloitte). Jak se Covid-19 odráží na českém a evropském realitním trhu s rezidenčními nemovitostmi?