Získejte bonus až 1 000 Kč

Stačí zadat e-mail a tel. číslo a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 1 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Složené úročení - jak funguje a jak zbohatnout s jeho pomocí?

Jak využít složené úročení ve svůj prospěch? Co to vůbec znamená? A jak se počítá? Připravili jsme pro vás stručného a přehledného průvodce.

 

 


Co je to složené úročení?

Složené úročení znamená prakticky možnost získávat “úroky z již získaných úroků”, a tím roztočit investorské perpetuum mobile. Jinými slovy: Peníze samy vydělávají peníze, aniž byste museli vkládat další a další. Získaný úrok se na konci každého úrokovacího období přičítá k již dosažené hodnotě kapitálu a spolu s ním se dále úročí.

Nevyznáte se moc dobře v tom, co je to vlastně úrok a jak funguje jednoduché úročení? Přejděte na tento článek: ÚROČENÍ POD LUPOU

Jak se složené úročení počítá?

Při výpočtu vždy budete brát v potaz výši vkladu, délku úrokovacího období, úrokovou sazbu  i frekvenci úročení. Poslední zmíněná proměnná může být jakákoliv, týdenní, měsíční, kvartální… Pro snadnější počty se v příkladech pro ekonomické studenty nejčastěji uvádí roční úročení a taky se nepočítá s odvodem daně:

Příklad:

Na začátku roku 2022 vložíme 1 000 000 Kč na 3 roky na investorský účet, který generuje roční úrokovou sazbu 1 %, úrokovací období je 1 rok. Úrok se přičítá na konci každého roku k již dosažené částce. Neuvažujeme daň z úroku.
Jak velká bude výsledná částka na účtě po třech letech?

Řešení

  K výpočtu vede vzorec:

i = roční úroková sazba (míra) ve tvaru desetinného čísla

n = počet úrokovacích období

K0 = počáteční kapitál (jistina)

Kn = výsledný kapitál po n úrokovacích obdobích

Zdroj: https://www2.karlin.mff.cuni.cz

Zdá se vám i tenhle velmi zjednodušený příklad složitý? Nelámejte si s tím hlavu, pro výpočet výsledné sumy vám dnes hravě poslouží libovolná online kalkulačka.


ZÍSKEJTE BONUS 1 000 Kč NA PRVNÍ INVESTICI:
INVESTUJTE ONLINE


Zdroj: Freepik

Jak využít složené úročení ve svůj prospěch?

Složené úročení funguje například na spořicích účtech u bank anebo v případě akcií. Stejného efektu docílíte také u investiční platformy RONDA INVEST pomocí reinvestování získaných výnosů do nových developerských a podnikatelských projektů. Jako bonus vás čekají zajímavější výnosy - vyšší než u bank a stabilnější než u akcií, tedy bez divoké volatility a s předem definovaným očekávaným výnosem.

Porovnání cílové částky, začnete-li ode dneška spořit 1 000 Kč měsíčně po dobu 30 let při 1) spoření do šuplíku, 2) spoření na účtu s úrokem 4 % ročně a 3) investování u RONDA INVEST s výnosem 9 % ročně

 

 

   
     
     
     
   

Blog