Přihlaste se k odběru novinek

Zadejte Váš e-mail a my Vám budeme přednostně zasílat novinky a akční nabídky úvěrů k investování.


Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Jde bezpečně investovat v dobách velké nejistoty?

bezpecne investovani

Článek - Akciové trhy zaznamenaly nejprudší propady od krizových let 2008 a 2009. Propady trhů jsou reakcí na velkou nejistotu způsobenou celou řadou faktorů. K těm nejvýznamnějším patří šíření koronaviru, ropná cenová válka mezi Saudskou Arábií a Ruskem, obchodní válka mezi USA a Čínou a zpomalující evropské ekonomiky.

Co na to investoři?

Nabízí se otázka, kam umístit volné prostředky v této době, kdy na trzích vládne panika? Nejeden investor v těchto těžkých časech hledá pro své peníze bezpečný přístav, který by dokázal pokrýt inflaci a vydělat i něco navíc. To vše bez nutnosti podstoupení zbytečného rizika, které v této době investoři vnímají více než kdy jindy.
 

Kam se příliš nevyplatí investovat?

Už nějakou dobu nedává příliš velký smysl investovat do dluhopisů, do vládních kvůli nízkému či zápornému výnosu a do korporátních z důvodu vyšší rizikovosti. Z důvodu obchodních válek a slábnoucí výkonnosti čínské ekonomiky je dobré se vyhnout také komoditám.

Snad s jedinou výjimkou, kterou je zlato. Tento drahý kov je v dobách nejistoty tradičním bezpečným přístavem. A cena zlata v posledních týdnech pochopitelně také vystřelila vzhůru, přičemž další nárůst je ještě možné očekávat. Jakmile se však situace na trzích uklidní, stává se zlato investicí s dlouhodobě nezajímavou či spíše tragickou výkonností.
 

Nemovitosti to jistí

Kritérium dlouhodobě bezpečného přístavu splňuje pro většinu lidí investice do nemovitostí. Ceny nemovitostí jsou na českém realitním trhu poměrně dobře předvídatelné a jejich vývoj je stabilní. Investice do nemovitosti nabízené k pronájmu dává smysl i v případě stagnace či drobné korekce cen realit, která za stávající situace na trhu může přijít. Z pohledu běžného střadatele však může být velmi omezující potřeba relativně vysokého vstupního kapitálu a nedostatek znalosti realitního trhu.

Z tohoto pohledu jsou vhodnou alternativou realitní fondy nebo investice do úvěrů zajištěných nemovitostmi. Vedle bezpečnosti je důležitým hlediskem také nákladovost produktu, která zásadním způsobem ovlivňuje výnos. Investování v realitních fondech je spojeno s vysokými vstupními poplatky (1,5 – 5 % z investované částky) a také průběžnými manažerskými poplatky. Z hlediska výnosnosti tedy vychází lépe P2P (peer-to-peer) nebo P2B (peer-to-business) investice do úvěrů zajištěných nemovitostmi.

Světlou budoucnost je možné předpovídat především P2B platformám zaměřujícím se na financování malých a středních podnikatelů, protože tyto subjekty jsou důležitým pilířem a hnacím motorem každé ekonomiky.

K těmto P2B platformám patří i společnost RONDA INVEST, která nabízí svým klientům – fyzickým i právnickým osobám možnost investovat do životaschopných nemovitostních projektů na území ČR se zhodnocením až 6 % ročně. Výše poskytovaného úvěru zpravidla nepřesahuje 70 % hodnoty nemovitosti, zbývajících 30 % tak představuje polštář pro případné cenové výkyvy na trhu nemovitostí. Výnos je sice nižší než u jiných platforem, riziko spojené s investicí je ale díky zajištění minimální.

Navíc RONDA rozumí tomu, když investor potřebuje zainvestované peníze zpět. Pro tyto případy nabízí možnost prodeje investice na sekundárním trhu, kdy původnímu investorovi zprostředkuje investora nového. Investovat je možné od 10.000 Kč, a to i ONLINE z pohodlí odkudkoliv. Výnos je investorům vyplácen každý měsíc na jejich účet. Investice u RONDY navíc není spojena s žádnými vstupními ani pravidelnými paušálními poplatky.

Do čeho investovat

invest
poker