Získejte bonus až 1 000 Kč

Stačí zadat e-mail a tel. číslo a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 1 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Jak funguje investování do úvěrů?

Rozhovor (FINMAG) - Co to znamená a jak investování do úvěrů funguje, vysvětluje v rozhovoru Marek Košecký – statutární ředitel RONDA INVEST a.s.


Investováním do úvěrů poskytnutých společností RONDA INVEST získáte zajímavý výnos za nízkého rizika, a to hlavně díky tomu, že jsou všechny úvěry zajištěné bonitními nemovitostmi. Co to znamená a jak investování do úvěrů funguje, vysvětluje v rozhovoru Marek Košecký – statutární ředitel RONDA INVEST a.s.
 

Můžete nám v krátkosti představit vaši společnost?

RONDA INVEST a.s. je česká společnost zaměřená na poskytování zajištěných úvěrů zejména podnikatelským subjektům na území České republiky a Slovenska. Dále nabízíme klientům možnost investovat do životaschopných projektů na území ČR se zhodnocením až 6 % p.a.. Projekty RONDY INVEST jsou jedinečné v tom, že každý z nich je zajištěn bonitní nemovitostí. Riziko spojené s investicí je tak minimální.
 

Jaké klientele poskytujete úvěry?

Poskytujeme běžně úvěry od 2 do 100 mil. Kč podnikatelským subjektům s tím, že se převážně zaměřujeme na financování developerů a obchodníků s nemovitostmi, kteří je nakupují za účelem rekonstrukce a následného prodeje či pronájmu. Každého žadatele o úvěr si pečlivě prověřujeme, vyhodnocujeme jeho podnikatelský záměr i schopnost splácet úvěr a postupujeme velice obezřetně. V případě jakýchkoliv pochybností z naší strany úvěr neposkytujeme, abychom eliminovali riziko nejen pro nás, ale také pro potenciální investory.
 

Proč je podle vás výhodné investovat do vámi poskytovaných úvěrů?

Všechny úvěry jsou vždy prvně ze 100 % poskytnuty ze zdrojů RONDA INVEST. Investor tak zná platební morálku ještě před realizací investice. Dále, úvěry jsou vždy zajištěny ručitelským prohlášením či spoludlužnictvím fyzické osoby, která je vlastníkem úvěrované firmy. Riziko je možné dále eliminovat, a klientům to také doporučujeme, a to tím, že si investici rozloží do více úvěrů a vytvoří si tak vlastní portfolio, se kterým klientům rádi poradíme. 

Další výhodou investování u RONDY je, že se za zřízení a správu participace ve standardním režimu neplatí žádné poplatky, naše odměna je závislá na řádném splácení úvěrové pohledávky. Zdarma tedy vykonáváme správu a monitoring úvěrových pohledávek.
 

Jak je možné investovat u RONDA INVEST a jaký získá investor výnos?

Všem občanům umožňujeme investovat do úvěrů formou tzv. participací již od 10 000 Kč s měsíčním vyplácením výnosů. Výnos pro investory se běžně pohybuje v rozmezí od 4 do 6 % p.a. a délka investice záleží na konkrétním úvěru. Většina se pohybuje v rozmezí 2 až 5 let. Některé tituly však mají splatnost kratší než 12 měsíců.

Investovat do úvěrů je jednoduché. Každý občan s přístupem k internetu se může online na našich webových stránkách online.rondainvest.cz zaregistrovat a následně si vybrat, do čeho bude chtít zainvestovat. Je to velice jednoduché a odpovídá to aktuálním trendům na trhu v ČR i zahraničí. Ty, kteří preferují osobní přístup, rádi přivítáme na naší nové pobočce v centru Prahy (Olivova 4, Bredovský dvůr). Pro sjednání osobní schůzky doporučujeme zavolat na bezplatnou linku 800 023 099 nebo napsat na e-mail info@rondainvest.cz.
 

Jak je ošetřeno riziko těchto participací?

Jedná se o investici s nižším rizikem, a to hned z několika důvodů. Tím hlavním je skutečnost, že všechny nabízené úvěry jsou zajištěny bonitními nemovitostmi v Praze, středních Čechách nebo krajských městech, což v praxi znamená, že se v případě problémů úvěrového klienta zajištěná nemovitost prodá a následně se uspokojí investor. Asi každý bude souhlasit s tím, že nemovitosti představují bezpečnou investici. Dle předpokladů by měla poptávka po bonitních nemovitostech i nadále převyšovat nabídku, takže ani do budoucna nelze očekávat významný pokles jejich cen.  Další výhodou je, že úvěry jsou poskytovány do 70 % hodnoty nemovitostí. Je tak vytvořen polštář pro případné cenové výkyvy na trhu nemovitostí.
 

Jaký je Váš obchodní přístup?

Jednoznačně si zakládáme na tzv. win-win přístupu. Společnost RONDA INVEST, jakožto P2B (peer-to-business) platforma, vytváří most mezi lidmi, kteří mají volné finance a podnikateli, kteří mají životaschopné projekty, na jejichž realizaci potřebují půjčit. Každý investor tedy nejen dosáhne na zajímavý výnos, ale zároveň přispívá k rozvoji drobných podnikatelů v rámci naší ekonomiky. Tímto modelem jsme se inspirovali u úspěšných crowdfundingových platforem, které nabízejí své služby v západní Evropě, kde mají více než desetiletou historii.
 

A do jakých úvěrů u vás může klient investovat? Uvedl byste konkrétní příklad?

Jedním z úvěrů, do kterého je aktuálně možné investovat, je například projekt dostavby 5 rodinných domů v Praze – Kolovratech. Jde o krátkodobou investici s cílovou dobou splatnosti 30.6.2020, přičemž investor získá zajímavý výnos 5,525 % p.a., který je mu vyplácen měsíčně. Minimální výše investice je 10 000 Kč. Zdrojem splácení úvěru jsou příjmy z prodeje rodinných domů. Aktuální stav je takový, že klient 3 z 5 domů již úspěšně prodal a úvěr je zajištěn zbývajícími 2 rodinnými domy. Mezi klienty je tento úvěr velmi oblíbený, protože si na něm mohou vyzkoušet snadné a výhodné investování u nás.

 

Blog