Získejte bonus 500 Kč

Stačí zadat e-mail a my Vám pošleme akční kód,
který zadáte při Vaší první investici v minimální výši 10 000 Kč.

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů společností RONDA INVEST a.s., se sídlem Výtvarná 1023/4, Ruzyně, 161 00 Praha 6, IČ 06370772, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. B 22788 pro marketingové účely.

Jak chytře a bezpečně investovat volných 100 tisíc korun?

Článek - Pokud máte naspořenou jakoukoli částku od sta tisíc, měli byste se zamyslet, co dál. Úspory uložené na běžných a spořicích účtech v bankách nám bohužel nic nepřináší. A nejenže nepřináší, ale zásluhou relativně vysoké míry inflace postupně ztrácejí svou hodnotu.


Průměrná sazba na bankovních spořicích účtech aktuálně nedosahuje ani 0,3 procenta ročně, zatímco průměrná míra inflace za posledních 12 měsíců činí 2,9 procenta. To znamená, že za poslední rok poklesla reálná kupní síla našich úspor na spořících účtech v průměru minimálně o 2,6 procenta. V případě prostředků uložených na běžných účtech, které v naprosté většině případů nenesou žádný úrok, jsme na tom ještě hůře. Pokud by se stávající podmínky na trhu nezměnily, přišli bychom tak po deseti letech o více než čtvrtinu našich úspor uložených v bance, po dvaceti letech už by to byla více než polovina.

Otázku, jak chytře a bezpečně investovat si v dnešní době rostoucí inflace klade spousta lidí. Chytrá investice by měla splňovat několik základních předpokladů. V první řadě by nám taková investice měla přinést atraktivní výnos, který překoná již zmiňovanou vysokou míru inflace. Chytrá investice by nám zároveň měla přinášet pravidelný výnos, protože si tak můžeme budovat pasivní příjem. Chytrý investor zároveň také diversifikuje své portfolio, tedy rozděluje celkovou investovanou částku na více menších investic, které nejsou na sobě závislé, aby rozložil riziko. Chytrá investice by zároveň měla být likvidní, což znamená, že v případě potřeby mohu získat své prostředky v krátkém čase zpět. V neposlední řadě by chytrá investice neměla být ideálně spojena s žádnými poplatky za zřízení a správu investice.

Další podmínkou je, že chytrá investice by zároveň měla být také bezpečná. To v podstatě znamená investovat do aktiv, která si uchovávají hodnotu nebo vybírat investice, které jsou takovými aktivy zajištěné. Zajištění pro nás představuje pojistku pro případ, že prvotní záměr, do kterého se rozhodneme investovat, z jakéhokoliv důvodu nedopadne. Ideálním zajištěním investice jsou například nemovitosti. Nejenže si uchovávají svou hodnotu, ale v delším časovém horizontu jejich hodnota vždy roste. Například ceny bytů v Praze se od roku 2015 dokonce zdvojnásobily.

Která investice ale výše uvedené předpoklady skutečně splňuje? V případě, že investujeme částku do 250 tisíc Kč, si můžeme koupit například garáž a tu pronajmout. Bude to bezpečná investice, bude nám přinášet pravidelný příjem z pronájmu, ale pokud budeme vlastnit jen jednu garáž, nebude naše investice dostatečně diversifikovaná.

Alternativou, která splňuje všechna výše uvedená kritéria, je investice do zajištěných úvěrů u společnosti RONDA INVEST.

Celé to funguje tak, že RONDA INVEST poskytne podnikateli nebo menší společnosti podnikatelský úvěr. Často se jedná o menší developery nebo obchodníky s nemovitostmi. Za každým projektem je skutečný příběh podnikatelů, na kterém se svou investicí můžete podílet i vy. Každý takový úvěr je zajištěn bonitní nemovitostí v Praze, středních Čechách nebo krajských městech. Úvěr je určitou dobu splácen a jakmile si RONDA ověří platební morálku dlužníka, nabídne jej k investování drobným investorům. Taková investice přináší investorům výnos až 6 % ročně s tím, že výnosy jsou jim vypláceny pravidelně každý měsíc. Investovat je možné už od 1000 Kč a investoři si tak mohou i menší částky rozdělit na více investic do různých projektů a diversifikovat tak riziko. Investoři RONDY zároveň neplatí žádné vstupní ani pravidelné paušální poplatky a v případě, že budou potřebovat své prostředky získat zpět, mohou požádat o předčasné ukončení investice. Vše je přitom možné zařídit jednoduše online prostřednictvím webového portálu.
 

Blog

 • 6 tipů, jak na dovolené nepřijít o všechny své úspory

  17.6.2021

  Článek - Sezóna letních dovolených se kvapně blíží. Přestože většině lidem koronavirus překazil cestovatelské plány, část Čechů se chystá na dovolenou. Ať už máte v plánu objevovat krásné pláže nebo českou přírodu, máme pro vás 6 tipů, jak na dovolené nepřijít o veškeré úspory. Motivací vám mohou být místo jedné dovolené hned dvě nebo možnost ušetřené peníze investovat, a tím si vytvořit finanční polštář.

 • Vývoj ceny nájmů v době pandemie a co můžeme očekávat

  16.6.2021

  Článek - Zřejmě jste zaslechli informaci, že pandemie měla vliv na výši nájemného. Nicméně podle statistik nájemné pokleslo pouze v Praze, Karlových Varech, v Olomouci a v Pardubicích. V ostatních městech naopak vzrostlo. Je tedy zajímavé se podívat, co tyto výkyvy v cenách nájmů způsobilo
  a zamyslet se nad dalším možným vývojem na trhu s nájemními nemovitostmi. Jak se tedy bude pohybovat cena nájemného na rezidenčním trhu nemovitostí v dalším období?

 • 3 důvody, proč investovat do nemovitostí

  10.6.2021

  Článek-Nemovitosti jsou na 189 % své hodnoty a stále rostou. Každého investora však nejvíce zajímá návratnost investice. Pojďme se tedy podívat na možné formy návratnosti investice do nemovitostí a ukažme si na modelovém příkladu některé výnosy.